W którym banku wybrać konto osobiste?

Pieniądze są bardzo ważne, zwłaszcza teraz, gdy ich tak bardzo brakuje wielu ludziom na świecie. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że pieniądz papierowy traci obecnie na znaczeniu. Jego rolę z coraz lepszym skutkiem przejmują konta bankowe wraz z kartami płatniczymi a nawet płatności elektroniczne z konta za pomocą telefonów komórkowych.

A jak wybrać najlepsze konto osobiste ?  W którym banku wybrać konto osobiste ?

Przede wszystkim założenie konta w banku powinno być wcześniej poprzedzone porównaniem kont w różnych bankach, pod względem kosztów utrzymania czy korzyści wynikających z działania tegoż konta.

Okazuje się, że są banki, w których za prowadzenie konta, dla klientów indywidualnych, za wszystko trzeba słono płacić. W niektórych bankach z kolei prowadzenie konta jest za darmo. Nie pobiera się tam opłat za przelewy, za wypłaty z bankomatów. Są też i takie konta bankowe, na których można zarobić, gdzie zwracają nam kilka procent wartości dokonanych transakcji. A Twój bank jak dba o Ciebie ?

 

Najpopularniejszym kontem osobistym w Polsce od lat jest bez zwątpienia eKonto w mBanku, gdzie nie ponosimy żadnych opłat i prowizji z tytułu prowadzenia rachunku, a do tego nowi klienci otrzymują różne bonusy, dostępne w aktualnej promocji.

Tu można złożyć wniosek o otwarcie eKonta – kliknij (oczywiście wszelkie formalności związane z założeniem konta załatwiamy przez Internet).

 

Ostatnio sporą furorę w naszym kraju robi konto Banku Alior Sync. Jest to wg mnie najlepsze dla klienta indywidualnego konto w Polsce. Mam założone konto Aior Sync, jako jeden z pierwszych klientów w lipcu 2012 roku. Za to zostałem nagrodzony specjalną premią w wysokości 100 zł oraz 2 biletami na dowolny film w sieci Cinema City.

Konto to polecam szczególnie tym osobom, które lubią robić zakupy przez Internet np. przez Allegro lub inne sklepy czy portale. Za każdą dokonaną transakcję w Internecie otrzymuje się 5% zwrotu jej wartości. Czyli przy średnich miesięcznych zakupach czy opłatach internetowych wynoszących 300 zł miesięcznie, czyli ok. 3600 zł rocznie, otrzymujemy roczną ”premię” w wysokości 180 zł, którą możemy sobie przeznaczyć na coś, co lubimy najbardziej 🙂

Przy większych zakupach otrzymujemy oczywiście, większe zwroty. Czy to się nie opłaca ? Oczywiście te zakupy są dowolne, nie ma żadnych limitów. Jeśli nie chcesz to nie robisz żadnych zakupów czy opłat.

Poza tym za prowadzenie konta osobistego w Alior Sync nic nie płacimy, wszystko jest za darmo, włącznie z bezpłatnym korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i bezpłatną kartą zbliżeniową. Mamy tam też bezpłatny kontakt z osobistym doradcą przez 24h na dobę za pomocą połączenia video, audio lub chatu. Alior Sync to konto nr 1 w rankingach Comperia.pl, Bankier.pl i E-broker.pl

Zdecydowanie polecam konto Alior Sync – kliknij i zobacz 

 Alior Sync

 Alior Bank otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie ”Global Banking Innovation Award” za wprowadzenie na rynek banku Alior Sync – jako najbardziej przełomowego rozwiązania w bankowości na świecie.

To elitarne wyróżnienie, przyznawane przez międzynarodowe jury, po raz pierwszy w historii odebrał polski bank.

 nagroda za konto osobiste Alior sync

Niektórzy sobie chwalą konta w innych bankach. Dla porównania sprawdż  oferty kont osobistych w innych bankach w Polsce – kliknij