Skuteczna nauka języków obcych

Większość osób wielokrotnie zabiera się z ochotą do nauki języka obcego, a następnie przerywa naukę. Co zrobić, aby do tego nie dochodziło ?

Myślę, że przytoczone poniżej porady pomogą w regularnej, nieprzerwanej a zarazem skutecznej nauce języków obcych.  Oto one:

– Regularność

Wystarczy uczyć się codziennie przez 10-15 minut albo nawet po 2-3 nowe słówka. Po kilku miesiącach zobaczysz efekty. Różnicę naprawdę się czuje i to jest niesamowite. Po prostu trzeba wytrwać w regularności, nawet kiedy się nie chce. Gdybyś miał/-a uczyć się tylko, kiedy Ci się chce, to oznaczałoby: nigdy 😉

– Nauki nie należy traktować zbyt serio

Podejście ”jest ok, dobrze się bawię” przyniesie więcej pożytku niż ”muszę to zapamiętać”. Jeśli robimy coś dla przyjemności (a samodzielna nauka to przyjemność) to nie można wprowadzać sobie szkolnego terroru.

– Słuchać do znudzenia

W przypadku kursów audio plików należy słuchać do znudzenia po kilka raz dziennie przez kilka dni.

W efekcie będziesz znał/-a nagrania na pamięć i to bez wkuwania!

– Powtórki

Poza uczeniem się nowych rzeczy trzeba jeszcze powtarzać to, co już umiemy. Jeśli nie będzie powtórek, to w głowie niewiele pozostanie.

– Nowe rzeczy muszą się ułożyć w głowie

Na początku zawsze irytuje brak efektów i poczucie, że nauka nie ma sensu, że nic nie pamiętamy. Nic bardziej mylnego. Na pierwszy rzut oka nie widać zmian, ale w naszym mózgu dzieją się interesujące rzeczy i wszystko powoli układa się.

– Gramatyka tak, ale nie jest najważniejsza

Podstawą są i będą zawsze słówka – rzeczowniki i czasowniki. Naprawdę można dogadać się na zasadzie: ”Ja chcieć iść plaża. Gdzie jest?”. Nie brzmi to perfekcyjnie, ale wiadomo, o co chodzi i jest lepsze niż mówienie po polsku i dąsanie się, że druga strona nie rozumie 🙂

– Ludzie są życzliwi

Fakt, że próbujesz mówić w obcym języku jest zawsze pozytywnie odbierany i doceniany. Nawet jeśli zdania nie są poprawne gramatycznie albo w ogóle nie są zdaniami. Ludzie są zawsze życzliwi innym, którzy starają się mówić w obcym dla siebie języku.

Więcej wskazówek na temat motywacji do skutecznej i szybkiej nauki języka obcego znajdziesz w poradniku: ” Szybka nauka języków obcych ” – kliknij i sprawdż .

skuteczna i szybka nauka języka obcego

A jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego ?

Aby skutecznie nauczyć się języka angielskiego i poznac 15 skutecznych metod nauki języka, których nie nauczą Cię żadne kursy j. angielskiego, należy sięgnąć po ebook ” Skuteczne metody nauki języka angielskiego ” – kliknij i zobacz 

Wzbogacony powyższymi wskazówkami możesz teraz przystąpić do szybkiej nauki języka angielskiego.

W tej materii polecam ebooki:

” Angielskie słówka ” – kliknij i zobacz

” Angielskie zwroty ” – kliknij i sprawdż 

” Angielski. Powtórka z czasów ” (poziom A2) – kliknij i sprawdż 

 

Dla zwolenników nauki j. niemieckiego polecam ebook ” Niemiecki dla zuchwałych ” – kliknij , który jest zbiorem posegregowanych słówek i fraz w 15 kategoriach tematycznych. Jest to poziom: A2, czyli tzw. poziom niższy średniozaawansowany.

Kupując ” Niemiecki dla zuchwałych ” dodatkowo otrzymasz poradnik autorki pt. ”Jak szybko nauczyć się słówek?”

Inną ciekawą publikacją o tym jak zapamiętać 200 niemieckich słów, zwrotów i wyrażeń w 100 minut, jest ebook ” Niemieckie słówka ” – kliknij 

Ciekawą, tanią i co najważniejsze skuteczną metodą nauki języka niemieckiego dla początkujących jest niewątpliwie internetowy kurs nauki języka niemieckiego przygotowany przez ekspertów w tej dziedzinie Sebastiana Schabowskiego i Pawła Sygnowskiego. Jeśli planujesz rozwinąć biznes lub podjąć pracę w Niemczech, Austrii lub innym niemieckojęzycznym kraju a nie znasz języka niemieckiego to świetnie trafiłaś/-eś.

Co w tym kursie jest takiego najzwyczajniejszego, odróżniającego go od innych kursów języka niemieckiego ?

Otóż, tu nauczysz się 1000 najczęściej używanych w niemieckim słów, naturalną metodą, którą dzieci poznają swój pierwszy język.

Uczysz się tylko tego, czego najbardziej potrzebujesz jako osoba początkująca w niemieckim. To duża różnica w porównaniu do innych metod, które próbują uczyć początkujących wszystkiego naraz: mówienia, gramatyki, słownictwa, wymowy, pisowni itd. Zrozumienie jest najbardziej przydatne i masz gwarancję że stosunkowo najszybciej je opanujesz (pozostałe umiejętności wymagają dłuższej nauki).

Nauka odbędzie się online, przez internet. Jeśli nie będziesz zadowolony z kursu będą zwrócone Ci pieniądze.

Zobacz szczegółu kursu internetowego nauki języka niemieckiego dla początkujących – kliknij