Problemy kobiet z akceptacją swojego ciała

Współczesna kobieta ma o wiele więcej problemów w swoim życiu niż kobiety z minionych wieków.
Zmieniły się przede wszystkim uwarunkowania, w których żyjemy a także inna jest rola kobiety we współczesnym świecie.
Nastąpiły też kolosalne zmiany dotyczące wyglądu i sposobu ubierania się kobiet, z czym wiele pań ma spore problemy. Moda jest na ogół lansowana przez modelki i gwiazdy show-biznesu, o pięknej, smukłej, nienagannej sylwetce.  I jak tu nie popaść w kompleksy…..

Dane nie kłamią. Ponad 90% kobiet jest niezadowolonych ze swojej fizyczności, a 40 % wstydzi się swojego ciała. Zresztą prawie każda kobieta znajdzie coś, co się jej nie podoba w swoim ciele. Wstydzą się nie tylko nadwagi. Martwią ich też zbyt masywne uda, krótkie nogi, mały lub zbyt duży biust, szeroko rozstawione oczy, rzadkie włosy, duży nos, wąskie lub szerokie usta, zbyt duże stopy, szerokie biodra lub ramiona, złe proporcje ciała, itd. Itd…. Można by mnożyć.

akceptacja ciała kobiety
Skąd się biorą takie kompleksy u większości kobiet ? Psycholodzy twierdzą, że z dzieciństwa….
W większości przypadków to rodzicom zawdzięczamy, że zamiast kochać swoje ciało, zazwyczaj je kontrolujemy. Nawet już póżniej w wieku kilkunastu lat rodzice również przyczynili się do pogłębiania naszych kompleksów wobec swojego ciała. Ojcowie a przede wszystkim mamy porównywali nas do innych rówieśników, wytykając przy tym mankamenty naszego ciała. Taka postawa rodziców od najmłodszych lat prawie zawsze przyczynia się do utrwalania kompleksów w dorosłym życiu. Dlatego powinniśmy wypowiedzieć wojnę naszym kompleksom i zacząć akceptować swoje ciała. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż poprzez brak akceptacji ciała, odrzucamy część siebie. Jesteśmy mniej przebojowe, gorzej radzimy sobie w pracy, jesteśmy mniej zadowolone z seksu, nie mamy satysfakcji z miłości.
Co z tym faktem można zrobić ?
Przede wszystkim należy zmienić sposób myślenia i nie poddawać się ustawicznej krytyce wewnętrznego głosu, który nas często dopada. Akceptacja swojego ciała to klucz do szczęścia i zdrowia psychicznego. Trzeba zaakceptować siebie taką jaką się jest! Zaakceptuj swoje nawet niedoskonałe ciało ! Nie wolno popadać w kompleksy !
Jeśli z tym masz problemy na pewno pomogą Ci psycholodzy z serwisu Psychorada – kliknij i sprawdż

porady dietetyka
Jeżeli dojdziesz do wniosku, że mimo wszystko potrzebujesz zrzucić parę kilogramów, to możesz skorzystać ze specjalnej grupy wsparcia dla osób odchudzających się połączona z zajęciami prawidłowego odżywiania – kliknij i zobacz

Ponadto zawsze możesz dobrać ubrania do swojej figury, zastosować bieliznę korygującą. Nie zapominaj o aktywności ruchowej,  o zdrowej diecie, a  najważniejsze to oddaj się temu co sprawia Ci przyjemność.

Tym wszystkim paniom, które mają problemy z akceptacją swojego ciała i nie wiedzą czemu służy dbanie o kondycję i dobry wygląd, zdecydowanie polecam też świetny audiobook autorstwa ks. Marka Dziewieckiego pt. “Ciało. Narzędzie do kochania” – zobaczcie opis

akceptacja ciała
A jak mężczyżni widzą problem z akceptacją ciała kobiety ?

Mężczyźni potrafią zarówno podnieść kobietę na duchu, jak i sprawić, że będzie ona zakompleksiona. Czasami komplementy są żle odbierane przez kobiety, wydają się im niekiedy szyderstwem.
Jest mnóstwo facetów, którzy lubią kobiety przy kości. Jak to mówią, jest na czym oko zawiesić, wolą panie, które mają tu i ówdzie trochę masy i okrągłości. Tak więc nie ma co się martwić i popadać w kompleksy. Jest to zupełnie niepotrzebne.

problem akceptacji ciała kobiety
Mężczyżni, których uważa się za wzrokowców, pomimo tego bardzo często nie zauważają kobiecych niedoskonałości cielesnych. Kochają kobiety za to, co wypływa z ich natury, z wnętrza. Dla mężczyzn najważniejsza jest kobiecość, czyli to co odróżnia ich od kobiety. Faceci wolą krągłości, miękkości, puszystość. Ich fascynują szerokie biodra, okrągły brzuszek, obfity biust, ale też i ciepło płynące od kobiety. Okazuje się, że te najpiękniejsze kobiety najczęściej są samotne. Mężczyżni wolą żyć z kobietami, które nie są doskonałe, ich nie pociąga chodzący ideał.

Żródło: Moje Zdrowie