Książki to prezenty niedrogie i z duszą

upominki książkowe niedrogie
Święta zbliżają się wielkimi krokami! Jeśli jeszcze nie masz przygotowanych upominków, to warto pomyśleć o nich już teraz, aby w gonitwie nie szukać czegokolwiek na ostatni moment!
A może tym razem, zamiast słodyczy, zabawek czy różnych gadżetów, warto pomyśleć o książkach i to takich, które ucieszą naszych milusińskich (ale nie tylko!).
Książki to prezenty niedrogie i z duszą. Uniwersalne i zawsze trafione! Miłość do czytania warto zaszczepiać już od najmłodszych lat, a dodatkowo jeśli czytane treści uczą i bawią jednocześnie – wygrywamy podwójnie 🙂
A to co znajdziesz znajdziesz wśród ciekawych propozycji książkowych dla dzieci:
🎅 “Bajki z sukcesem w tle” Sławomir Żbikowski
Od dziecka wpajane są nam pewne wartości!
Przez całe życie, a zwłaszcza w dzieciństwie i w okresie dojrzewania, do naszych mózgów docierają setki, a może nawet tysiące ograniczających przekonań. Już jako dziecko słyszymy: „Nie rozmawiaj z obcymi, obcy są niebezpieczni”, „Nie wychylaj się!”, „Pieniądze nie rosną na drzewach!”, „Nie dasz rady, nawet tego nie próbuj!”, czy zwykłe „Jesteś na to za mały!”. W młodości słyszymy: „Ucz się dobrze, to zdobędziesz dobrą pracę”, „Żeby być bogatym, trzeba pierwszy milion ukraść” itp. Co gorsza, stwierdzenia te najczęściej słyszymy od osób najbliższych naszemu sercu, które traktujemy jak autorytet. Zazwyczaj wypowiadają je nasi rodzice, dziadkowie, opiekunowie, nauczyciele, a czasem nawet nasi przyjaciele.
Kiedy rodzice wymawiają te słowa, zapewne mają dobre intencje. Zależy im na bezpieczeństwie dziecka, boją się o nie i chcą je chronić. Jednak przy okazji je okaleczają. Każda taka uwaga wdrukowuje się w umysł dziecka, w umysł młodego człowieka i po pewnym czasie staje się przekonaniem. A wiarę w przekonania jest bardzo ciężko przezwyciężyć.
Ta książka pozwala pokazywać dzieciom teorie związane z sukcesem, motywacją, pozytywnym myśleniem i odwagą w najlepszej dla nich formie. Mają one charakter uniwersalny i można na nie patrzeć jako na metafory – wówczas mogą być kierowane również do dorosłych czytelników. Uważam, że ich wpływ na dorosłego czytelnika może być równie silny jak na dzieci. Charakter tych bajek może przypominać opowiadanie Spencera Johnsona “Kto zabrał mój ser?”, które stało się światowym bestsellerem.
Te inspirujące bajki dla dzieci można czytać swoim pociechom do poduszki, lub jako rodzaj rozrywki w ciągu dnia. Zawarte w opowiadaniach przesłanie dotrze do młodych umysłów naszych pociech i zagnieździ się w nich, aby wkrótce wykiełkować i przynieść niesamowite plony.
“Bajki z sukcesem w tle” Sławomir Żbikowski, zobacz tutaj >>>
🎅 “Bajki z sukcesem w tle” Tom 2. Sławomir Żbikowski
Jako rodzice pragniemy zapewnić naszym dzieciom możliwie jak najlepszy start w dorosłe życie. Nie szczędzimy środków na edukację i dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Uczymy je i udzielamy im mądrych rad. Często jednak natrafiamy na barierę komunikacyjną. Nie jest łatwo omawiać z dzieckiem skomplikowane zagadnienia związane z motywacją, sukcesem, nastawieniem do życia, czy podejściem do pieniędzy. Nie każdy potrafi opowiadać o tych sprawach tak, aby przekaz został zrozumiany i zaakceptowany przez nasze pociechy.
Pozwól, aby już dziś, Twoje dziecko zapoznało się z teoriami sukcesu, aby wiedza ta zakorzeniła się w jego umyśle i przyniosła wspaniałe rezultaty w przyszłości.
Jedną z najlepszych, znanych nam form docierania do młodych umysłów jest opowiadanie bajek. „Bajki z sukcesem w tle 2” to opowieść o sukcesie, podejściu do życia i sposobach prowadzących do bogactwa. Czytając tę książkę (lub słuchając jak mu ją czytasz), Twoje dziecko zapozna się z zagadnieniami, o których nie uczą w przedszkolach ani w szkole. Nie będzie to jednak nauka żmudna i ciężka do przyswojenia. Tu, teorie sukcesu zostały bowiem, ubrane w formę przystępnych i zrozumiałych opowieści dla najmłodszych.
“Bajki z sukcesem w tle” Tom 2. Sławomir Żbikowski, zobacz tutaj >>>

🎅 “Zegar z Miaukułką” Agnieszka Kazała
Przeczytaj fascynującą historię o kotku, który chciał wiedzieć, po co jest na świecie.
Najpierw był samotny, opuszczony, głodny i nie miał domu. Nie miał nawet imienia. Ale wyruszył na poszukiwania CELU i trafił w ciekawe miejsca. Nawet takie, gdzie jest dużo książek i gdzie można nauczyć się czytać, i poznać niesamowite przygody różnych bohaterów.
Czy wiesz, co to za miejsce? Kotek chciał być potrzebny innym i… zgadnij, czy mu się to udało!
Oto fascynująca opowieść dla dzieci, która rozwija wyobraźnię, kształtuje i wychowuje.
“Zegar z Miaukułką” Agnieszka Kazała, zobacz tutaj >>>
A tu na koniec zobaczysz inne propozycje książkowych upominków
(nie tylko dla najmłodszych!) – kliknij tutaj >>>

2 Komentarze

  1. Please let me know if you’re looking for a article writer for your blog.

    You have some really great articles and I think I would be a
    good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some material for
    your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me
    an e-mail if interested. Regards!

Komentowanie jest wyłączone.