Jak utrzymać klienta ? Badanie potrzeb klienta, psychologia sprzedaży

badanie potrzeb klienta

Można śmiało powiedzieć, że sprzedaż jest wszędzie !

Każdy z nas sprzedaje w jakiś sposób siebie, za pomocą wizerunku, emocji, opowiadanych historii.  Rodzic sprzedaje dziecku strategie radzenia sobie z rzeczywistością, a partnerzy składają  sobie nawzajem oferty na abstrakcyjny produkt, jakim jest świetlana przyszłość. Nauczyciel  sprzedaje wiedzę uczniom i jeśli zrobi to dobrze,  rozkocha ich w przedmiocie i przyczyni się  do wyboru ścieżki życiowej.

Osoby, które sprzedażą zajmują się  zawodowo, doskonale wiedzą, jak trudno współcześnie zdobyć a zwłaszcza utrzymać klienta.  Dzisiaj, gdy dostęp do informacji jest banalnie prosty, coraz trudniejsze staje się posiadanie przez sprzedającego przewagi informacyjnej.

Dlatego tak ważnym pojęciem stało się badanie potrzeb klienta !

Właśnie ostatnio na polskim rynku wydawniczym ukazała się wartościowa publikacja na temat badań potrzeb klienta. Urszula Bartkowska, autorka książki “Badanie potrzeb klienta” ukazuje nam, jak ważną i niezbędną umiejętnością jest badanie potrzeb klienta. Dzięki informacjom zawartym w poradniku będziemy w stanie  dokładnie badać potrzeby klienta, w taki sposób, aby umożliwić mu osiąganie celów.  Jednocześnie pozwoli nam to stać się efektywnym przedstawicielem handlowym lub  skutecznym przedsiębiorcą.

Poradnik  “Badanie potrzeb klienta” jest do na bycia tutaj – kliknij

Badanie potrzeb klienta

Każdy sprzedawca chciałby, aby jego klienci nie byli “jednorazowi”.

Jak sprawić więc, aby klient wrócił i został naszym stałym klientem ?

Oprócz badań potrzeb klienta, są na to inne świetne sposoby i metody.

Gdzie je można znależć ?

Otóż, w najnowszej publikacji Mateusza Grzesiaka pt.  “Psychologia Sprzedaży”.

Mateusz to międzynarodowy trener rozwoju osobistego, autor 9 książek z zakresu psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej. Prowadzi on największy w Polsce profil społecznościowy z zakresu praktycznej psychologii. Przez media nazywany najpopularniejszym coachem w Polsce. Do jego  podopiecznych zaliczają się m.in.: przedstawiciele biznesu i mediów, a także czołowi przedsiębiorcy oraz dziesiątki tysięcy osób z całego świata.

Ostatnie dzieło Mateusza Grzesiaka, “Psychologia Sprzedaży”,  to prawdziwa perełka dla osób zajmujących się sprzedażą, czyli w zasadzie dla nas wszystkich.  Czyta się  go jednym tchem, ale z całą pewnością nie jest to pozycja „na raz”.

Zdecydowanie polecam systematyczne powracanie do niej ze względu na skondensowaną  treść, składającą się z rzeczowych wskazówek, włączając w to nawet gotowe zdania, których możemy użyć podczas kontaktu z klientem.

Książka ta stanowi swoisty poradnik sprzedawcy.

Informacje w niej zawarte są kwintesencją wieloletniego doświadczenia sprzedażowego  autora i bazują na czterech czynnikach: powtarzalności, duplikowalności, skalowalności i uniwersalności. Oznacza to, że wypracowany przez Autora model MasterSales działa bez względu na szerokość geograficzną i kulturę, w każdych warunkach i w każdej sytuacji, niezależnie od tego, kto zeń zechce skorzystać.

Mateusz Grzesiak na bazie praktycznej psychologicznej wiedzy, latach własnych międzynarodowych doświadczeń sprzedażowych i obserwacji najskuteczniejszych specjalistów od handlu opracował uniwersalny model sprzedaży: MasterSales, który powoduje, że sprzedawca staje się przez klienta lubiany, a stąd łatwiejsza droga do efektywnej i stałej sprzedaży.

Podobno nikt nie rodzi się ze smykałką do handlu, za to każdy z nas ma szansę zostać tym, kim zechce. I być w tym najlepszy. Wobec czego zacznij podnosić swoje kompetencje w zakresie sprzedaży. Masz na to teraz unikalną szansę.

Poznaj najnowszą książkę Mateusza Grzesiaka “Psychologia sprzedaży” i wyznacz swoją drogę do sprawczości, niezależności i pieniędzy – kliknij