Jak stawiać granice i mówić NIE?

W szkołach nie uczą jednej z najważniejszych umiejętności w życiu: mówienia NIE!

Nie uczą, jak mówić NIE swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym w pracy… jak nie dać sobą manipulować… jak szanować siebie i nie pozwalać się wykorzystywać innym…

Czy kiedykolwiek przeżyłeś coś podobnego…

…jest sobota i Twój przyjaciel prosi Cię o przysługę. Nie ma samochodu, więc chciałby, żebyś pomógł mu przywieźć nowo zakupione meble. Mógłby wtedy zaoszczędzić na wysyłce i transporcie.

Jednak Ty przypominasz sobie, że miałeś iść dziś z dziećmi do kina. Patrzysz na smutną minę przyjaciela i machasz ręką. Przecież jedna godzinka nic nie zmieni, nie powinieneś się spóźnić. Gdy wracasz do domu, jest już późny wieczór. Twoja rodzina jest sfrustrowana, Ty jesteś sfrustrowany.

Ta historia jest tylko przykładem, ale mogła zdarzyć się każdemu.

Bo wielu ludzi ma problem z mówieniem ”nie”. Być może Ty również go masz.

Sztuka mówienia NIE pomoże Ci rozpoznać techniki manipulacji i nauczy, jak sobie radzić z osobami, które próbują innych oszukiwać i wykorzystywać. Pomoże Ci opracować własny program wytyczania osobistych granic wolności i niezależności oraz nauczy Cię, jak egzekwować od innych ludzi poszanowanie tych granic.

Kliknij i naucz się, jak stawiać granice i mówić NIE… 

” Sztuka mówienia NIE ” ”pokazuje, jak bronić się przed manipulantami”, ”uczy, jak nie krzywdzić siebie”, ”pozwala spojrzeć na siebie z miłością”. Poradnik dotyka również drugiej strony medalu. Uczy szanowania cudzego zdania i granic, które inni wyznaczają.

 sztuka mowienia nie