Jak radzić sobie z długotrwałym (chronicznym) stresem oraz lękiem ?

Ze stresem mamy do czynienia na co dzień, już od momentu urodzenia. Współcześni ludzie cierpią coraz częściej na stres chroniczny. Napięcia dnia codziennego, trudności w relacjach z najbliższymi, jak i obcymi, kłopoty finansowe, problemy zdrowotne, wszystko to sprawia, że coraz trudniej radzimy sobie ze stresem. Mamy problemy nie tylko ze stresem, ale również z lękami czy depresją. Zresztą zdolność radzenia sobie ze stresem to konieczność w naszym szybkim, niekiedy zwariowanym współczesnym świecie. Stres staje się poważnym problemem szczególnie, kiedy jesteśmy w stanie ciągłego zagrożenia. Nadprodukcja powstających wówczas w naszym organiżmie hormonów (adrenaliny, kortyzolu i wazopresyny) działa niszcząco na układ krążenia, w tym serca. Podnosi się poziom cukru we krwi oraz ciśnienie krwi.
Efektem długotrwałego ciągłego stresu może być lęk, czyli ciągły niepokój, występujący często bez żadnej konkretnej przyczyny.
Jeśli mamy problemy ze snem, silne bóle głowy, brak koncentracji, problemy z odpornością organizmu, podkrążone oczy, irytujemy się często, dochodzi u nas do wybuchów złości, zamartwiamy się ustawicznie, to wszystko może wskazywać, że nie radzimy sobie ze stresem i lękami.

Jak poradzić sobie z długotrwałym stresem i lękiem ?

Niestety są osoby, które zupełnie nie radzą sobie ze stresem a zwłaszcza z lękiem. Potrzebują one oprócz terapii ziołowej, szybkiej i profesjonalnej pomocy psychologicznej.
W dzisiejszych czasach nie musimy się nawet ruszać z domu, aby uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną i to za niewielkie pieniądze. Mam tu na myśli uzyskanie szybkiej pomocy ze strony psychologa poprzez internet: drogą mailową, na czacie, czy poprzez Skype. To właśnie tutaj można przedstawić swoje problemy i omówić je z doświadczonymi psychologami, którzy szybko zmniejszą uczucie naszego lęku a ponadto naprowadzą nas na właściwy kierunek wyjścia z sytuacji chronicznego stresu i lęku.
Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie z ciągłym stresem i lękiem, nie czekaj – skorzystaj już teraz z pomocy doświadczonego psychologa przez internet – kliknij i sprawdż

porady przez internet
Tym, którzy chcą raz na zawsze rozprawić się z lękiem polecam specjalny 5-miesięczny program szkoleniowy ”Oswoić lęk”. Składa się on z aż 47 modułów tematycznych. Można w ramach tego szkolenia – treningu korzystać  z indywidualnych konsultacji autorki programu, psycholog Barbary Stachyry-Gutek.
Zobacz, jakie konkretne korzyści odniesiesz decydując się na udział w programie “Oswoić lęk” – kliknij
Oswoić lęk

Dla tych co chcą pogłębić swoją wiedzę na temat lęków polecam świetną książkę ”Pokonać lęki i fobie. Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki” – kliknij i zobacz opis
Pokonać lęki i fobie
W radzeniu sobie z chronicznym stresem, jak i z lękiem pomocne będą też zioła, które wzmocnią nasz układ nerwowy – kliknij i sprawdż

mieszanka ziół przeciw stresowi

Życzę powodzenia w walce z ciągłym stresem i lękiem.