Jak polepszyć pamięć?

Pamięć odgrywa ogromną rolę w naszym życiu.

Jak polepszyć pamięć ?

Przede wszsytkim, warto od czasu do czasu powspominać wydarzenia sprzed lat, odświeżyć też te niedawne sprzed kilku miesięcy. Przydać się może również taki trening mózgu, jak liczenie w pamięci, a nie na kalkulatorze. Dla polepszenia pamięci warto co jakiś czas wracać do już poznanego materiału i go powtarzać. Plusem powtarzania jest możliwość zwrócenia uwagi na fragmenty, które wcześniej pominęliśmy lub nauczyliśmy się niedokładnie. Przy każdym kolejnym przeglądaniu będziemy potrzebować mniej czasu, aby zachować ten materiał w pamięci. Przydadzą się tu techniki aktywnego powtarzania czyli np. powtarzanie na głos tego co się przeczytało lub zapisywanie notatek. Doskonałym sposobem na robienie notatek są tzw. mapy myśli. Dzięki nim każda informacja może być zapisana w sposób bardzo bliski do tego, w jaki porządkuje ją nasz mózg.

Jak tworzyć takie mapy myśli dowiesz się z poradnika ” Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli ” – kliknij

Mapa Myśli

Często padają słowa o słabej pamięci, o tym, że ta lub inna osoba ma problemy z zapamiętywaniem wielu faktów w związku z nawałem codziennych obowiązków.

Dlaczego tak się dzieje ?

Główna przyczyną jest to, że przestajemy ćwiczyć pamięć, tak przynajmniej twierdzi autorka książki „ Pamięć doskonała ” – Barbara Szula.

Zawarte w tej książce 22 wartościowe lekcje to praktyczne i motywujące ćwiczenia pamięci, rozgrzewki umysłowe oraz testy. Pomogą Ci one maksymalnie wykorzystać pamięć w szkole, na studiach czy w pracy. Aż trudno będzie Ci uwierzyć w osiągnięte rezultaty. Przekonaj się o tym już teraz – kiliknij

pamięć doskonała

Dla polepszenia pamięci warto też korzystać z suplementów diety zawierających miłorząb japoński – zobacz: http://modne.zdrowe.eu/2011/06/miorzab-japonski-eliksir-modosci.html