Jak pokonać kryzys małżeński ?

Jak pokonać kryzys małżeński

Jak pokonać małżeński kryzys ?

Ostatnio, chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dotarło do mnie, że już tak wiele małżeństw się rozpadło lub jest zagrożonych rozwodem. Wciąż słyszymy nowe zatrważające statystyki o rosnącym odsetku rozwiedzionych. Jednak to nie o liczby tu chodzi, ale raczej o to, że rozwód to prawdziwa tragedia dla całej rodziny – dla dzieci i dla każdego z małżonków z osobna.

Chciałabym Cię zaprosić dzisiaj do tego, abyś poznał czym jest wybaczenie i prawdziwa miłość. Jestem pewny, że pomogą Ci w tym historie osób, które mimo zdrad i małżeńskiej nielojalności postanowiły przebaczyć i czekać na powrót ukochanej osoby, dochowując wierności złożonej przed Bogiem przysiędze.

Są osoby, które mimo rozwodu walczą o swoje małżeństwo, nie wywieszając od razu białej flagi. Ta – wydawałoby się – heroiczna walka została opisana w książce “Sychar. Ile jest warta twoja obrączka?”.

I właśnie tę książkę chciałbym Ci dziś polecić.

To książka, która wiele wniesie zwłaszcza w życie tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To też niezastąpiony podręcznik Bożej mądrości i miłości dla tych, którzy przygotowują się do małżeństwa. A także dla tych, którzy już są małżonkami, ale nie chcą aby ich związek znalazł się w kryzysie.

Znajdziesz tu świadectwa wielu osób, które pokazują, że można trwać w wierności małżonkowi i Bogu w każdej sytuacji i że z Jego pomocą każde sakramentalne małżeństwo można uratować.

Poznasz tu m.in. historię, która pokazuje, że rozwód orzeczony nawet w 20 minut na pierwszej rozprawie nie jest ostatnim słowem, gdy “do gry” wkracza Jezus ze swoim – po ludzku wydawałoby się – całkiem szalonym planem zbawczym.

Jak pokazują przykłady zawarte w książce, kryzys małżeński to prawdziwe piekło – tyle że tu, na ziemi. Dlatego podjęcie wyzwania się opłaca, bo prowadzi do pokoju w sercu. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, żeby naprawić

Ta książka podpowie Ci:

– co zrobić, kiedy od nowa trzeba się uczyć bycia świadkiem miłości?

– jak na wyrządzone zło nie odpowiadać złem, lecz dobrem?

– na czym polega 12-stopniowy program ku pełni życia “Wreszcie żyć”.

– jak wielką moc ma modlitwa w tak trudnej sytuacji jaką jest małżeński kryzys?

– jak uzdrowienie ducha wpływa też na zdrowie?

poturbowany związek!

Ta książka naprawdę otwiera oczy! Dzięki niej nauczysz się dostrzegać, że wszystkie sytuacje są po coś, a właściwie po to, żebyś jeszcze bardziej kochał Pana Boga oraz byś zwrócił na niego większą uwagę. Przeczytasz tu również o wytrwałości w modlitwie, która odmienia ludzi – nie tylko tych, którzy się modlą, ale również tych, którzy są wokół. I jeśli uważasz, że kryzysy Cię nie dotyczą, bo przecież wiedziesz ze swoim małżonkiem szczęśliwe życie, możesz być w błędzie. Zagrożony rozwodem jest każdy, kto trwa w małżeństwie. Warto więc uczyć się na cudzych błędach i dostrzec to, co można poprawić, póki jeszcze nie jest za późno.

Kliknij i sprawdź, jak pokonać małżeński kryzys

ile jest warta obrączka