Jak być szczęśliwym i zadowolonym z życia człowiekiem ?

jak być szczęśliwym i zadowolonym z życia człowiekiem

Pewnie każdy z nas i to wielokrotnie zadaje sobie pytanie, co zrobić, aby być szczęśliwym i zadowolonym z życia człowiekiem?

Czy są jakieś uniwersalne porady, które to mogą pomóc nam być zadowolonymi z życia? Czy można gdzieś znależć wskazówki, które spowodują to, że będziemy szczęśliwymi ludżmi?

Pewnie wielu filozofów, psychologów czy socjologów jest w stanie określić pewne zasady szczęśliwości człowieka.

A o to niektóre porady, które mogą przybliżyć Cię do tego, abyś był szczęśliwym i zadowolonym z życia człowiekiem:

 — Dostrzeż, że ludzie nie myślą o Tobie tyle, ile Ci się zdaje. Więc nie łam sobie głowy tym, co ktoś pomyśli.

 — Bądź kim jesteś, bez względu na wszystko. Trzeba być szczerym z sobą, zacząć się czuć dobrze w swojej skórze.

 — Doceniaj innych. Każdy, kogo spotykasz, jest w czymś lepszy od Ciebie. Zauważaj to, chwal, doceniaj. Sprawisz, że ten ktoś poczuje się wartościowszy i zacieśnisz z nim więź.

 — Pomagaj innym, jeśli możesz. Przychodzi w życiu czas, gdy ma się więcej, niż się potrzebuje. Wtedy podzielmy się tym dobrem, pomóżmy komuś, jeśli to możliwe. Nic tak nie uszczęśliwia, jak wzajemna pomoc; naprawdę.

 — Nie próbuj rozwiązać zagadki życia. Życie jest zagadką od zarania dziejów i tak już będzie. Po prostu się nim ciesz.

 — Nie bądź za poważny. Miej radosne usposobienie, to rozświetla, oznacza otwartość, a takich ludzi ludzie lubią.

 — Nie porównuj się z innymi, nic to nie da. Porównuj się lepiej z sobą. Czy teraz jesteś kimś, kim kiedyś chciałeś lub marzyłeś być? Takie porównania mają wartość, bo popychają do refleksji nad sobą, popychają do zmiany.

 — Lekceważ krytykę. Ludzie zawsze będą oceniać. Mnie się ocenia codziennie. Jeśli ocena ma wartość, rozważam ją i pracuję nad sobą. Jeśli nie ma wartości, lekceważę ją. Jak mówił Arystoteles: „Jeśli chcesz uniknąć krytyki, nie mów nic, nie rób nic, bądź nikim”. Nie tędy droga!

 — Żyj z wdzięcznością. Gdzieś na świecie ktoś modli się o to, co Ty już masz. Nie doceniamy tego, co mamy, dopóki tego nie stracimy. Więc bądźmy wdzięczni, skoro to mamy.

A jak czegoś nie mamy — na przykład zdrowia — to róbmy tak, żeby to mieć.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek i porad na temat, jak być szczęśliwym i zadowolonym z życia, to nabywaj wiedzę od najlepszych, jak np. od Lesa Browna. Kliknij i zobacz opis jego ostatniej publikacji “Live Your Dreams”

Urzeczywistniaj swoje marzenia