Dlaczego kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn ?

siegaj po wiecej

Z różnorodnych badań wynika, że kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn. Skąd bierze się taka dysproporcja?

Portal Sukces Pisany Szminką napisał:

“W dużym stopniu decydują o tym wciąż stereotypy i tradycyjne przypisanie ról kobietom i mężczyznom. Na ich podstawie uważa się, że kobieta nie jest głową rodziny, to nie ona jest jej żywicielem. Jej zarobki traktuje się jako dodatkowe i w tym sensie także mniej ważne. W przypadku kobiet dochodzi czasem do pewnego uwikłania. Z uwagi na różne sytuacje życiowe godzimy się na niższe zarobki, żeby w ogóle pracę dostać lub ją utrzymać. Dotyczy to zwłaszcza kobiet samotnie wychowujących dzieci czy opiekujących się starzejącymi się rodzicami.”

Temat niższych zarobków kobiet to temat ważny i powinien być często kontynuowany. Dlaczego kobiety godzą się na stereotypowe traktowanie ? Dlaczego nie walczą o siebie ?

Być może brakuje im wiary we własne siły, być może nie posiadają wystarczających narzędzi i pomocnych argumentów o walkę o swoją siłę.

Dlatego dzisiaj chcę Ci przedstawić książkę kobiety – Malwiny Faliszewskiej. Książkę, która powstała na bazie osobistych doświadczeń autorki oraz prawdziwych historii i przykładów kobiet biznesu.

“Sięgaj po więcej” to pozycja dla kobiet, którą chcą czuć się spełnione zawodowo i robić karierę w zgodzie ze sobą. Można pokusić się o stwierdzenie, że to lektura OBOWIĄZKOWA dla kobiet, które chcą więcej od życia, od swojej pracy i kariery.

Z tej książki dowiesz się:

  • jak odnaleźć się w świecie firm zdominowanym przez męski styl działania,
  • jak zbudować dobrą i wartościową sieć kontaktów,
  • po co i w jaki sposób budować swoją markę osobistą,
  • jak wynegocjować podwyżkę lub awans oraz o co zadbać, planując przerwę w karierze,
  • jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim,
  • w jaki sposób wzmacniać swoją autentyczną pewność siebie oraz co wspólnego z karierą zawodową kobiet ma życiowy partner.

Nie polecałbym Ci tej książki, gdybym nie był pewny, że to wartościowa pozycja. Dlatego uważam, że każda kobieta powinna sięgnąć po “Sięgaj po więcej” Malwiny Faliszewskiej i razem z autorką odbyć podróż do świata, gdzie kobiety walczą o siebie. Nauczyć się tego i przekuć na rzeczywistość.

Jeśli jesteś mężczyzną i też czytasz ten tekst, to super ! Na pewno masz w swoim otoczeniu kobiety, którym książka ta może pomóc odnaleźć się na ścieżce swojej kariery. Wierzę, że im ją polecisz 🙂

“Sięgaj po więcej” Malwina Faliszewska, zobacz tutaj >>>

Sięgnij po więcej