Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny ?

Tak w życiu bywa, że jak się nie wiedzie, to nierzadko na każdym odcinku życia. Jeśli nie radzimy sobie w życiu, mimo niekiedy dużej wiedzy, to zaczyna nam brakować środków do życia, popadamy w stres, a ten jak wiadomo rujnuje nam zdrowie. Nie zawsze jednak jest tak, żeby być zdrowym, to trzeba być mądrym, a zwłaszcza bogatym.
Nikt z nas nie uważa się za głupiego, nikt też nie chce być ani chorym, ani biednym.
Niestety nierzadko nasze zachowania, nasz sposób myślenia są dalekie od ideału.
Często sami uważamy się za biednych, pokrzywdzonych przez los.
Niezaradność życiowa, brak pieniędzy, kłopoty ze zdrowiem to obraz wielu współczesnych ludzi.
Dlaczego tak jest ? Dlaczego niekiedy jesteśmy niezaradni, głupi, chorzy czy biedni ?

Według Randy Gage, autora książki „ Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny ” w dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiadają ograniczające nas przekonania, wirusy myślowe i płynąca z różnych żródeł manipulacja.
Trzeba przyznać, że już sam tytuł książki jest bardzo bulwersujący i wzbudził wiele kontrowersji na całym świecie. Przecież nikt z nas nie chce być nazwanym głupcem czy biedakiem.
Kim jest Randy Gage ?
Randy Gage to milioner, ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, autor kilku poczytnych tytułów, mówca, organizator szkoleń i kursów wspierających przedsiębiorczość.
Miał dość trudne życie. Wychowany był bez ojca, w skromnych warunkach, przerwał naukę szkolną w wieku kilkunastu lat, trafił za kratki za kradzież i rozboje. Przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, doświadczał wielu dysfunkcyjnych związków, które kończyły się rozstaniem. Próbował bezskutecznie dojść do fortuny, otwierając i tracąc kolejne biznesy, które pogrążały go w długach i poczuciu życiowej przegranej. Będąc ofiarą napadu i kradzieży otarł się o śmierć na skutek postrzelenia w brzuch, co zostało dokładnie na samym początku książki „ Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny ”.
Opis przeżyć Randy’go w czasie napadu, w pierwszych i dalszych chwilach po postrzeleniu w brzuch zrobił na mnie duże wrażenie !

Książka Randy’go nie ma jednak charakteru kryminalnego. Jej głównym celem jest ukazanie nam takich zasad, metod, sposobów myślenia i działania, które wywołają w nas pożądane zmiany w takim kierunku, abyśmy się stali mądrymi, zdrowymi i bogatymi.
Jeśli jesteś zdecydowany na zmiany, nie chcesz być ofiarą, a chcesz być mądrym, zdrowym i bogatym – to kliknij tutaj

Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny