Dlaczego jedne perfumy lubimy bardziej, a inne mniej?

jak mądrze i tanio kupować markowe perfumy

Okazuje się, że często kupujemy perfumy pod wpływem emocji, oglądanych reklam lub efektownego opakowania, nie zwracając przy tym uwagi na to co jest najistotniejsze tzn. czy dany zapach nam odpowiada.

Na podstawie badań Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu stwierdzono, że to właśnie geny decydują o doborze odpowiedniego dla nas zapachu.

W badaniu wzięło udział 116 kobiet i mężczyzn, Oceniali oni 10 zapachów wchodzących w skład dostępnych na rynku perfum o różnych koncentracjach. Następnie dane te zostały porównane z wynikami analiz DNA. Okazało się, że  referencje zapachowe są zależne od wariantu genetycznego.

My, konsumenci perfum nie mamy zazwyczaj możliwości, aby dobrać sobie odpowiedni zapach kierując się uwarunkowaniem genetycznym. Mamy jednak swoje ulubione zapachy.

Pewnie i Ty masz swoje ulubione marki i zapachy.

Ciekawe czy dział perfum i kosmetyków internetowego sklep Ekskluzywna.pl spełni Twoje oczekiwania pod tym względem ?

Warto zajrzeć do perfumerii internetowego sklepu Ekskluzywna.pl, który oferuje tylko oryginalne markowe artykuły. Mowa tu m.in. o perfumach damskich i męskich znanych światowych marek w atrakcyjnych cenach.

Ekskluzywna.pl ma w swojej ofercie perfumy znanych na świecie marek takich jak m.in: Dior, Lancome, Versace, Davidoff, Chanel, Calvin Klein, Giorgio Armani i wiele innych.

Jeśli masz mądrze i tanio kupować w internecie markowe perfumy, to kliknij i wejdż do sklepu Ekskluzywna.pl  markowe perfumy w sklepie ekskluzywna.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

/ Żródło: International Journal of Cosmetic Science /