Czy szczęścia można się nauczyć?

Czy szczęścia można się nauczyć ?

Okazuje się, że szczęścia można się nauczyć i że to nie jest coś, co jest nam dane, lecz coś, co można WYKSZTAŁCIĆ.

Mało tego: okazuje się, iż istnieją naukowe metody, dzięki którym możemy wpłynąć na to, czy czujemy się szczęśliwi, czy nie.

Dlaczego to takie ważne?

• Osoby szczęśliwe osiągają więcej i łatwiej im to przychodzi.

• Osoby szczęśliwe są bardziej lubiane.

• Osoby szczęśliwe są bardziej kreatywne.

• Osoby szczęśliwe po prostu żyją pełnią życia.

Do tej pory myślałem, że jest odwrotnie. Że to wówczas gdy spełnione są powyższe czynniki, człowiek czuje się szczęśliwy. Okazuje się, że działa to na odwrót… I na dodatek, że bycie szczęśliwym napędza kolejne sukcesy, wspomaga nasz rozwój i rezultaty, które otrzymujemy.

”Czasem nie znamy odpowiednich mechanizmów, nie mamy wyrobionych nawyków szczęścia, nie znamy wielu metod, które mogłyby nam pomóc w drodze do naszego celu. To, jacy jesteśmy dzisiaj, jest sumą wielu czynników: rodziny, środowiska, kultury (…)” – Ewa Nowińska, coach, autorka książki ” Nauka szczęścia ”

Książka ” Nauka szczęścia ” traktuje o szczęściu. O czymś, co każdy definiuje inaczej i na co nie ma uniwersalnych rad, jak np. na zarządzanie finansami.

Osoba, która sięgnie po tę publikację, odnajdzie w niej zbiór ćwiczeń praktycznych i wskazówek, które odnoszą się nie tylko do strefy intelektualnej (jak zaplanować własne szczęście), emocjonalnej (jak planować i wpływać na własne emocje), ale i duchowej (ćwiczenia z zakresu medytacji) oraz fizycznej (zalecenia dotyczące uprawiania sportu).

Jeśli ten temat Cię interesuje, serdecznie zapraszam Cię do przeczytania tej intrygującej pozycji wydawniczej – kliknij