Coaching kariery, czyli jak zdobyć dobrze płatną pracę, awans i podwyżkę?

Teraz, w dobie kryzysu, wiele osób ma problemy z zatrudnieniem i szuka jakiejkolwiek pracy. Ważne jest aby mieć jakiekolwiek środki do życia. Tok rozumowania tych osób sprowadza się często do tego, aby na razie zaczepić się gdziekolwiek, a póżniej może uda się  zatrudnić gdzieś w innym, lepszym miejscu.
Czy taki tok rozumowania jest słuszny ?
Absolutnie, nie !
Na pewno istotne jest dla firmy, aby zatrudnieni pracownicy posiadali odpowiednie umiejętności oraz kwalifikacje, ale przede wszystkim czuli się związani z miejscem pracy, rozwijali się.
Dla pracownika też jest istotne, gdzie pracuje.
Najważniejsze w życiu jest to, aby wykonywać taki zawód, który sprawia nam satysfakcje i to nie tylko finansową.
Jeśli nawet musimy chwilowo pracować na stanowisku nie przynoszącym nam satysfakcji, powinniśmy to jak najszybciej zmienić. Nie zawsze jest to łatwe, a na rezultaty nieraz trzeba trochę poczekać. Najgorsze co może nas spotkać, to nie robienie nic, co w konsekwencji doprowadzić może do nawet długoletniej stagnacji, frustracji, a niekiedy i do głębokiej depresji. Zresztą pracodawca prędzej czy póżniej zauważy, że pracownik, tak w głębi duszy, nie jest zainteresowany tą pracą, nie ma zamiaru podnosić kwalifikacji, nie rozwija się i w konsekwencji sam rozwiąże z nim umowę o pracę.
Spora grupa osób, nie wyciąga wniosków z takich sytuacji, ponownie zatrudnia się w kolejnym miejscu pracy nie przynoszącym im satysfakcji.
Cierpi na tym i firma, ale przede wszystkim pracownik, który ”łapie” pierwsze lepsze zajęcie, aby tylko zdobyć jakiekolwiek środki do życia, nie bacząc na rozwój swojej kariery zawodowej.

Co należy zrobić, aby przerwać taki sposób myślenia i działania? Co zrobić, aby zdobyć dobrze płatną pracę, awans i podwyżkę ?

Warto przede wszystkim zapoznać się z doświadczeniami osób, które znają polskie realia i wiedzą jak pokierować karierą zawodową, aby zdobyć dobrze płatną pracę, awans czy podwyżkę.
Mam tu na myśli Angelikę Śniegocką i jej publikację „ Coaching kariery ” a także Jolantę Valentin z jej książką ” Dzisiaj awans, jutro podwyżka! ”

Warto sięgnąć po te publikacje, zapoznać się z poradami ich autorek. Dzięki temu zdobędziesz przewagę nad konkurencją, która jest na rynku pracy, zdobędziesz upragnioną pracę. Dowiesz się też jak zbudować silną pozycję w nowej pracy, tak, aby zdobyć awans. Pamiętaj, jeśli nie ma możliwości awansu, to zrezygnuj z takiej pracy. Unikniesz tego wszystkiego, o czym tu wcześniej napisałem.
Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana/-ny co do pożyteczności obu e-booków, zobacz ich opisy, pobierz darmowe fragmenty:

„ Coaching kariery ”- kliknij i sprawdż

Coaching kariery - jak zdobyć dobrą pracę

 

” Dzisiaj awans, jutro podwyżka! ” – kliknij

Dzisiaj awans, jutro podwyżka

Życzę samych sukcesów w Twojej karierze zawodowej!