Co zrobić, aby Twoje paczki dotarły bezpiecznie i na czas przed Świętami?

jak szybko i na czas nadać paczki

Co zrobić, aby Twoje paczki dotarły bezpiecznie i na czas przed Świętami?

Oto kilka przydatnych porad, aby tak się stało…

1.  Dobrze zapakuj i poprawnie zaadresuj przesyłki.

List przewozowy musi być zawsze na swoim miejscu:). Żle zapakowana przesyłka może zostać uznana przez przewoźnika za niestandardową,  co jest podstawą do naliczenia dodatkowej opłaty.

2.  Wybierz przewoźnika z gwarancją doręczenia na czas…….

Dowiedz się, czy kurierzy nie mają problemu z odbiorami z Twojej lokalizacji. Jeśli jednak kurier nie podjedzie po odbiór przesyłki, musisz ponowić zamówienie podjazdu na dzień następny.

PAMIĘTAJ, w okresie przedświątecznym kurierzy podejmują tylko jedną próbę doręczenia przesyłki i wbrew obiegowej opinii, nie mają obowiązku kontaktowania się z adresatem przed  jej doręczeniem.

……..albo skorzystaj z bogatej sieci punktów nadań i odbiorów w całej Polsce (firmy kurierskie, sklepy, stacje benzynowe, punkty usługowe itp.) .

3.  Dopasuj usługę do swoich potrzeb.

W Polsce masz do dyspozycji dość duży wybór przewoźników. Warto przed wysyłką dokładnie zapoznać się z ofertą każdego z nich celem dopasowania optymalnej usługi.

UWAGA ! Są towary zdefiniowane przez Przewoźników jako ZAKAZANE, takie, jak np. materiały pirotechniczne, popularne fajerwerki. Nadanie przesyłki zawierającej produkty zakazane może skutkować poważnymi konsekwencjami dla nadawcy.